خانه / دانه گرده گل / فروشگاه اینترنتی معتبر گرده گل

فروشگاه اینترنتی معتبر گرده گل

مرکز عسل یاس، فروشگاه اینترنتی معتبر گرده گل و سایر محصولات زنبور عسل است. برای آشنایی بیشتر با گرده گل و خواص دارویی و ارزش غذایی آن با مقاله زیر همراه باشید.

فروشگاه گرده گل

خرید اینترنتی گرده گل

گرده گل یک محصول جانبی از کندوی زنبور عسل است. این ماده توسط زنبور عسل از روی پرچم گلها برداشت میشود. گرده گل خواص دارویی بسیار زیادی دارد به طوری که در طب سنتی از گرده گل برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشود. گرده گل ز نظر ارزش غذایی با گوشت و فرآورده های حیوانی قابل مقایسه است. هر دانه گرده گل غنی از تمام مواد مغذی کم یاب طبیعت است. گرده گل به صورت ذرات ریزی روی پرچم گل ها وجود دارد. زنبور عسل آنها را به کمک پرز های پاها و بدنش جمع آوری کرده و سپس با بزاق خود آن ها را بسته بندی میکند و دانه گرده گل ایجاد میکند. زنبور عسل در پاهای عقبی خود یک جفت کیسه به نام کیسه های گرده دارد. زنبور عسل دانه گرده گل را در این کیسه قرار میدهد و به کندو میبرد. زنبورهای عسل با جمع آوری گرده گل باعث تداوم نسل گیاهان از طریق گرده افشانی میشوند.

گرده گل به همراه عسل غذای همیشگی زنبورهای کندو است. به همین علت وجود گرده گل در کندو بسیار مهم و ضروری میباشد. زنبور عسل گرده گل را به داخل کندو برده آن را در خانه های شش ضلعی کندو ذخیره میکند. همچنین روی آن را با لایه ای از جنس عسل طبیعی میپوشاند که این پوشش باعث تازه ماندن گرده گل در کندو میشود. گرده گل توسط وسیله ای به نام تله گرده برداشت میشود.

تله گرده یک توری است که زنبور عسل از منافذ آن عبور میکند ولی گرده گل در پشت آن به دام می افتد. تله گرده گیر را عموما در ورودی کندو ها نصب میکنند. گرده گل بعد از برداشت اندکی مرطوب است. با وجود این رطوبت نمیتوان گرده گل را به مدت طولانی نگهداری کرد. بنابراین زنبورداران گرده را پس از برداشت در دستگاه خشک کن خشک میکنند.

فروش گرده ی گل

فروشگاه اینترنتی معتبر گرده گل

در فصل هایی مثل فصل زمستان و پاییز وجود گرده گل در طبیعت کم است. بنابراین اگر گرده گل کافی به جمعیت کندو نرسد کلنی به خطر می افتد. به همین علت زنبورداران همیشه مقداری گرده را برای چنین مواقعی ذخیره میکنند تا در اختیار زنبورها قرار دهند. گاهی با وجود گرده گل کافی در کندو، نشانه هایی از سوء تغذیه در جمعیت زنبورهای عسل دیده میشود. ین به دلیل ناکافی بودن گرده گل نیست بلکه به دلیل نامرغوب بودن گرده هایی است که زنبور های کلنی جمع اوری کرده اند. گرده گل نامرغوب به گرده ای میگوییم که به اندازه کافی ویتامین، پروتئین و مواد مغذی دیگر ندارد.

مصرف گرده گل باعث افزایش انرژی میشود. این ماده نرم کننده پوست است و باعث تقویت سیستم تنفسی میشود. مصرف گرده گل سیستم گوارشی را تقویت میکند. گرده گل خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی میشود. درمان اعتیاد یکی از خواص گرده گل طبیعی است. این محصول خاصیت ضد سرطانی دارد. گرده گل میتواند به عنوان یک مکمل انرژی زا و مقوی برای ورزشکاران مفید باشد. گرده گل خاصت ضد التهابی و ضد میکروبی بارد. مصرف گرده گل به درمان دیابت کمک میکند. گرده گل مشکل نازایی را درمان میکند.

گرده گل را میتوان به صورت جویدنی مصرف کرد. افرادی که با طعم آن مشکل دارند میتوانند گرده گل را ب عسل مخلوط کنند. گرده گل همچنین به همراه غذا، سالاد و ماست نیز قابل مصرف است. مرکز عسل یاس فروشگاه انواع محصولات زنبور عسل با کیفیت تضمینی و قیمت مناسب است. برای اطلاع از قیمت و خرید محصل با مدیر فروش در تماس باشید.

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
محمد حجار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09173030837
شماره تلفن ثابت: 03142626468
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yas_asal@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروش گرده ی گل

شرکت فروش گرده گل ایرانی اصل

مرکز عسل یاس، شرکت فروش گرده گل ایرانی اصل میباشد. برای اطلاع بیشتر در رابطه …

دیدگاهتان را بنویسید

سايت عسل ياس کانال عسل ياس لوازم زنبورداري