خانه / گرده گل ایرانی / خرید گرده گل زنبورعسل ایرانی

خرید گرده گل زنبورعسل ایرانی

خرید گرده گل ایرانی و دیگر فرآورده های زنبورعسل نظیر ژل رویال بصورت کلی و جزئی در این مرکز امکانپذیر است و امکان خرید اینترنتی نیز وجود دارد.

گرده گل یکی از مهمترین محصولاتی است که توسط زنبورعسل تولید می شود. زنبورعسل در واقع گرده گل را جمع آوری می کند و آن را تولید نمی کند.

گرده گل معمولا بصورت طبیعی و خام مصرف می شود و فرآوری خاصی روی آن انجام نمی شود.

گرده گل چیست؟

گرده گل یکی از محصولات جانبی زنبور عسل از که دارای خواص دارویی و ارزش غذایی قابل توجهی است. گرده گل زنبور عسل با نام غذای کامل معروف است. این محصول طبیعی، سرشار از انواع پروتئین، ویتامین، مواد معدنی و مواد مغذی کم یاب در طبیعت است. گرده گل را از نظر ارزش غذایی میتوان با فراورده هایی مانند گوشت مقایسه کرد. گرده گل زنبور عسل، در بازار ایران، به دو شکل یافت میشود.گرده گل چینی و گرده گل ایرانی، گرده گل ایرانی، همان گرده گل اصل و طبیعی است و در طب سنتی برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده میشود. گرده گل طبیعی دارای ارزش غذایی و دارویی قابل توجهی است. گرده گل زنبور طبیعی زنبور عسل توسط زنبور عسل از روی پرچم گل ها جمع آوری شده است. اما گرده گل چینی ساخت زنبور عسل نیست بلکه ساخت دست انسان است و کاملا مصنوعی است و مصرف آن آسیب های جبران ناپذیری به سلامت بدن انسان وارد میکند. گرده گل زنبور عسل به کمک پرز های موجود در پاها و بدن زنبور عسل از روی پرچم گل ها جمع آوری میشود و به کمک بزاق زنبور عسل بسته بندی میشود به دانه ی گرده گل را تشکیل میدهد.

زنبور عسل دانه های گرده گل را در کیسه های موجود در پاهای عقبی خود قرار میدهد و به کندو میبرد. گرده گل غذای اصلی زنبورهای عسل است بنابراین همیشه مقداری گرده گل باید در کندوی عسل ذخیره شود. گرده گل زنبور عسل زمانی که به درون کندو رسید، توسط زنبور ها درون خانه های شش ضلعی کندوی عسل ذخیره میشود. برای تازه ماندن گرده گل درون کندو، زنبور ها روی آن را با لایه ای از عسل طبیعی میپوشانند. گرده گل زنبور عسل توسط وسیله ای به نام تله ی گرده گل، توسط زنبوردار برداشت میشود. تله ی گرده گل دارای منافذی است که زنبور عسل از آن ها عبور میکند اما گرده های گل در پشت این منفذ ها به دام می افتند. گرده گل بعد از برداشت خشک میشود.زیرا گرده گل در ابتدا دارای کمی رطوبت است که نمیتوان آن را نگهداری کرد زیرا با وجود رطوبت آفت میزند. گرده گل پس از خشک شدن تمام خواص دارویی خود را حفظ میکند.

انواع گرده گل

گرده گل از نظر تنوع گیاهی به دو دسته تقسیم می شود:

  • گرده گل چندگیاه
  • گرده گل تک گل
خرید گرده گل
خرید گرده گل زنبورعسل ایرانی

عموما گرده های موجود در بازار چندگیاه هستند و به ندرت گرده تک گل یافت می شود.

گرده های تک گلی که می توان ارائه داد عبارتند از:

  • گرده بادام
  • گرده ذرت و آفتابگردان
  • گرده کلزا
  • گرده گل مرکبات

اما به تازگی دسته بندی دیگری نیز در بازار گرده گل بوجود آمده است.

  • گرده گل ایرانی
  • گرده گل خارجی

متاسفانه در حال حاضر بخش عمده ای از بازار توسط گرده گل خارجی که عمدتا چینی هستند تسخیر شده است. گاهی اوقات این نوع گرده گل، یعنی گرده گل چینی با بسته بندی های متفاوتی نظیر اسپانیایی عرضه می شود.

اما کسانی که به دنبال خرید گرده گل جهت کاربردهای دارویی و درمانی آن هستند باید از گرده گل ایرانی استفاده کنند.

گرده گل چه خواصی دارد

گرده گل طبیعی زنبور عسل دارای خاصیت ضد سرطانی است. مصرف گرده گل طبیعی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن میشود. مصرف گرده گل زنبور عسل به کنترل و درمان بیماری دیابت کمک میماند. گرده گل زنبور عسل به بهبود مشکلات مربوط به نازایی کمک میکند. گرده گل زنبور عسل باعث کمک به درمان اعتیاد میشود. مصرف گرده گل طبیعی به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک میکند زیرا گرده گل دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است. گرده گل زنبور عسل از سیستم قلبی عروقی پشتیبانی میکند. مصرف گرده گل طبیعی باعث کمک به درمان مشکلات مربوط به غده ی پروستات میشود. مصرف گرده گل به تقویت سیستم گوارشی بدن کمک میکند. گرده گل زنبور عسل دارای خاصیت ضد میکروبی و خاصیت ضد التهابی است. از گرده گل میتوان به عنوان یک مکمل غذایی انرژی زا و مقوی و کاملا طبیعی برای ورزشکاران رشته های ورزشی مختلف بهره برد. مصرف گرده گل باعث تقویت سیستم تنفسی میشود. گرده گل زنبور عسل باعث افزایش انرژی بدن میشود.

خرید گرده گل

خرید گرده گل ایرانی

قبلا نیز گفتیم که اگر بخواهیم از خواص دارویی و درمانی گرده گل حداکثر استفاده را ببریم باید اقدام به خرید گرده گل ایرانی کنیم نه اینکه از نمونه های خارجی استفاده نماییم.

جالب است بدانید که زنبورداران برای تهیه نوعی مکمل غذایی برای زنبورهای خود از گرده گل استفاده می کنند و برای ساخت آن نیز حاضر به مصرف گرده گل چینی نیستند.

بهتر است در زمان خرید گرده گل، انتخاب شما خرید گرده گل با رنگ روشن باشد هرچند رنگ گرده ها بستگی مستقیم به گیاه آن دارد.

کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و فروش:
محمد حجار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09173030837
شماره تلفن ثابت: 03142626468
سامانه پیامکی: 3000597006822
آدرس کانال تلگرام: yas_asal@
پست الکترونیکی: IranHoneyCenter@gmail.com

مطلب پیشنهادی

مرکز فروش گرده گل

فروش عمده گرده گل تازه در ایران

فروش عمده گرده گل تازه در سراسر ایران در مرکز عسل یاس در استان اصفهان …

دیدگاهتان را بنویسید

سايت عسل ياس کانال عسل ياس لوازم زنبورداري